1000 špeciálnych bojových lekárničiek

Zdravotní zajištění z.s.
Garant kampaně

Pre chlapcov z jednotiek aktívne zapojených do boja proti ruskej agresii znamená kvalitné lekárske a osobné vybavenie IFAK vyššiu pravdepodobnosť prežitia zranení a väčšiu šancu na zotavenie bez trvalých následkov. Chceme kúpiť 1 000 IFAK-ov, ktoré sa používajú na rýchle prvé ošetrenie vojnových zranení.

3065174
1144
VYBRÁNO Z
3000000
DÁRCŮ

Cíl kampaně

Týmu záchranářů z organizace Zdravotní zajištění, z.s. nakoupit 1000 speciálně vybavených lékárniček k ošetření život ohrožujících poranění v boji (IFAK - Individual First Aid Kit) a  dopravit je až na místa, kam se mnohdy bohužel oficiální velké organizace nedostanou, na samý východ Ukrajiny, i na frontu.

Co se nakoupí?

1000 kusů balíčků IFAK, který mimo jiné obsahuje:

Turnikety – taktická škrtidla k zástavě masivního krvácení

Izraelské obvazy – typ obvazu, který dokáže zastavit krvácení při poranění břicha a končetin

Sterilní krytí na rány, ochranné krytí na oči, krytí na popáleniny – v současné době bohužel velmi potřebné

Hrudní krytí – krytí na poranění hrudníku

Dekompresní jehly - při vzniku pneumotoraxu

Hemostatika Celox – speciální granule, které zastaví i velké žilní nebo tepenné krvácení


V boji platí pravidlo, že na každého zabitého existují ještě tři a více raněných. Raněný má často šanci na přežití, ale tato šance se vytrácí každou minutou bez poskytnuté péče a doslova s každou kapkou ztracené krve. Ztráta krve znamená, že tělo není dostatečně zásobeno kyslíkem. Nedostatek krve způsobuje podchlazení a podchlazení s masivním krvácením způsobuje šok, který následně pacienta zabije.

Kdo operaci organizuje?

Povedlo se nám propojit a naším jménem zaštítit více skupin dobrovolníků, kteří se snaží o to stejné, jako my – pomáhat obětem války, zajistit jim nejlepší možnou zdravotní péči a ty, které nám vytipují místní lékaři evakuovat do bezpečí. Jde především o ženy, děti, nemocné a zraněné civilisty, imobilní pacienty. Těm, kteří zůstávají a účastní se obrany své vlasti, dovážíme humanitární pomoc – převážně léky a zdravotní materiál, potraviny, hygienické potřeby a další věci denní potřeby.

Vždy komunikujeme s lidmi (organizacemi, nemocnicemi aj.) přímo v místě, proto máme konkrétní seznam potřeb a toho, co je v dané chvíli nejvíce akutní.Právě díky spolupráci většího počtu dobrovolníků (a to nejen z ČR, kooperujeme i s dobrovolníky přímo na území Ukrajiny,  máme velmi široký záběr pomoci. A především jsme schopni tuto pomoc dopravit až na místa, kam se mnohdy bohužel oficiální velké organizace nedostanou, na samý východ Ukrajiny, i na frontu.

GALERIE

Omlouváme se, nebyl nalezen žádný obrázek.

POMÔŽTE NÁM ZLEPŠIŤ PREKLAD WEBU

icon translat

Táto verzia webu je preto preložená automatickým prekladačom a môže obsahovať chyby. Pokiaľ chcete kvalitu webu zlepšiť, kontaktujte nás.

CHCEM POMOCŤ S PREKLADOM
Za projektom Darček pre Putina stojí veľmi malý tím z Českej republiky. Stará sa o všetko od zariaďovania nákupu, cez marketing až po technické riešenie. Ak chcete pomáhať s rozvojom zbierky v zahraničí, pripojte sa k nám. Sláva Ukrajine!
VYBRANÉ CELKOM:
€26 792 365
icon star image
POČET DAROV:
208 116
icon star image
DEŇ VOJNY:
730
icon star image
Verejná zbierka na zbrane pre Ukrajinu