Odmínovacie zariadenie Bozena 5 pre Ukrajinu

Darček pre Putina
Garant kampaně

V prvej slovenskej kampani Daruj Putinovi zbierame peniaze na diaľkovo ovládané odmínovacie zariadenie Božena 5, ktoré bude zachraňovať životy na oslobodených územiach Ukrajiny.

657637
7378
VYBRÁNO Z
643741
DÁRCŮ

CIEĽ KAMPANE

V prvej slovenskej kampani iniciatívy Dar pre Putina sa zaväzujeme k zakúpeniu špičkového odmínovacieho zariadenia Božena 5 slovenskej výroby, vybavenie a výcvik hasičského EOD tímu na Ukrajine. Božena bude zachraňovať životy na oslobodených územiach Ukrajiny, kde je podľa odhadov zamínovaných až 250 000 km². Božena bude zároveň prepravená na Ukrajinu a vycvičená miestnymi jednotkami v spolupráci s organizáciami Mier Ukrajine, Aktuálne o Ukrajine, Team4Ukraine, Support Ukraine Slovakia, Post Bellum, Kto pomôže Ukrajine a Oberih.

ČO BUDE ZAKÚPENÉ?

  • odmínovacie zariadenie Božena 5
  • dopravník
  • vybavenie pre hasičský EOD tím (prvky balistickej ochrany, detektory a menšie príslušenstvo)
  • preprava na miesto určenia
  • výcvik obsluhy
  • výcvik hasičského EOD tímu na Ukrajine

Súprava BOŽENA 5 je diaľkovo ovládaný samohybný odmínovací stroj určený na plošné odmínovanie protipechotných a protitankových mín. Vyrába ho slovenská spoločnosť WAY INDUSTRIES, a.s. so sídlom v Krupine.

Základné technické údaje:

Hmotnosť stroja vrátane odmínovacieho zariadenia: 12 020 kg
Maximálna výška v pracovnej polohe: 2225 mm
Maximálna šírka v pracovnej polohe: 3350 mm
Maximálna dĺžka v pracovnej polohe: 7320 mm
Kapacita brodenia: do 800 mm
Pracovná rýchlosť: 4-9 km/h
Šírka banského pásu: 2655 mm
Výkon motora: 170 kW

PREPRAVA

Logistiku projektu zabezpečuje nezisková organizácia Team4Ukraine, ktorú tvoria prevažne vojaci aktívnych záloh, ktorí pomáhajú na Ukrajine od roku 2017. Team4Ukraine je dlhodobým partnerom iniciatívy Dar pre Putina a už zabezpečil doručenie niekoľkých zariadení na miesto určenia. Po úspešnom ukončení zbierky Team4Ukraine zabezpečí doručenie prístroja Božena hasičskému zboru v Chersonskej oblasti, ktorý bude mať na starosti odmínovanie.

GALERIE

Omlouváme se, nebyl nalezen žádný obrázek.

POMÔŽTE NÁM ZLEPŠIŤ PREKLAD WEBU

icon translat

Táto verzia webu je preto preložená automatickým prekladačom a môže obsahovať chyby. Pokiaľ chcete kvalitu webu zlepšiť, kontaktujte nás.

CHCEM POMOCŤ S PREKLADOM
Za projektom Darček pre Putina stojí veľmi malý tím z Českej republiky. Stará sa o všetko od zariaďovania nákupu, cez marketing až po technické riešenie. Ak chcete pomáhať s rozvojom zbierky v zahraničí, pripojte sa k nám. Sláva Ukrajine!
VYBRANÉ CELKOM:
€27 551 134
icon star image
POČET DAROV:
215 495
icon star image
DEŇ VOJNY:
781
icon star image
zbierka na zbrane pre Ukrajinu