Čestmír - vrtuľník Black Hawk pre Ukrajinu

Ministerstvo obrany ČR
Garant kampaně

Máme príležitosť kúpiť použitý vrtuľník Sikorsky UH-60 Black Hawk. Vrtuľník sme pomenovali Čestmír a chceme ho čo najskôr poslať do boja. V našej doteraz najväčšej kampani sa snažíme nielen získať jeden stroj, ale upozorniť všetkých, že Ukrajina zúfalo potrebuje moderné vzdušné sily, aby nás všetkých ubránila pred ruskou inváziou.

1527030
12675
VYBRÁNO Z
4134242
DÁRCŮ

Cieľ kampane

Kúpiť lietadlo Black Hawk, jedno z mála v Európe v súkromných rukách. Cenu niečo vyše 100 miliónov korún sme konzultovali s odborníkmi a ukrajinskou stranou. Stroj pochádza z 80. rokov minulého storočia a bol skontrolovaný ukrajinskými leteckými odborníkmi. Je v dobrom stave, a ak sa nám ho podarí získať, bude ho využívať na svoje operácie ukrajinská vojenská rozviedka, ktorá ho chce nasadiť na špeciálne operácie a využívať na výcvik pilotov. Je dôležité vedieť, že táto organizácia už vlastní a používa minimálne jeden z týchto strojov.

Našou úlohou je získať pre Chestera veľa peňazí, a s tým naozaj potrebujeme pomôcť.

Čo sa bude kupovať

Plne funkčný vrtuľník Sikorsky UH-60 Black Hawk. Vrtuľník je vybavený štvorlistými rotormi, hlavným a chvostovým, poháňaný dvoma turbohriadeľovými motormi General Electric T700. UH-60 má široké spektrum využitia v misiách vrátane prepravy vojakov, elektronického boja a leteckej evakuácie. S vnútorným užitočným zaťažením 1 200 kg alebo vonkajším užitočným zaťažením 4 100 kg môže prepravovať 11 vojakov s vybavením alebo húfnicu a posádku. Avionika zahŕňa navigačný systém GPS a môže byť vybavená krídlovým systémom ESSS na prepravu palivových nádrží a zbraní s hmotnosťou až 4 500 kg vrátane rakiet a riadených striel.

Preprava a odovzdanie

Po nákupe prepravíme Chestmir s pomocou Ministerstva obrany Českej republiky na Ukrajinu, kde ho odovzdáme ukrajinskej vojenskej rozviedke, ktorá si ho od nás vyžiadala.

GALERIE

Omlouváme se, nebyl nalezen žádný obrázek.

POMÔŽTE NÁM ZLEPŠIŤ PREKLAD WEBU

icon translat

Táto verzia webu je preto preložená automatickým prekladačom a môže obsahovať chyby. Pokiaľ chcete kvalitu webu zlepšiť, kontaktujte nás.

CHCEM POMOCŤ S PREKLADOM
Za projektom Darček pre Putina stojí veľmi malý tím z Českej republiky. Stará sa o všetko od zariaďovania nákupu, cez marketing až po technické riešenie. Ak chcete pomáhať s rozvojom zbierky v zahraničí, pripojte sa k nám. Sláva Ukrajine!
VYBRANÉ CELKOM:
€27 551 134
icon star image
POČET DAROV:
215 495
icon star image
DEŇ VOJNY:
781
icon star image
zbierka na zbrane pre Ukrajinu