Prieskumné a útočné drony pre ukrajinskú armádu

Vozím drony
Garant kampaně

Dlhodobá kampaň na nákup a prispôsobenie civilných bezpilotných lietadiel pre ukrajinské sily. Za projektom stojí tím Vozím drony, ktorý od začiatku vojny doviezol na Ukrajinu stovky dronov a stal sa jedným z popredných českých odborníkov na využívanie civilných dronov na vojenské účely.

988323
6691
VYBRÁNO Z
984343
DÁRCŮ

PREČO UKRAJINA POTREBUJE DRONY

Malé civilné drony sa stali absolútne nevyhnutnou zbraňou ukrajinskej armády a bez preháňania možno povedať, že zmenili tvár modernej vojny. Ukrajinci pracujú s dronmi od roku 2014, ale až veľká ruská invázia vo februári 2022 zmenila pravidlá hry. Spočiatku boli drony len očami bojujúcich jednotiek - mohli z bezpečnej vzdialenosti skúmať terén a upozorňovať na útočiacich nepriateľov. Neskôr vďaka dronom mohla ukrajinská armáda zamerať veľké delostrelecké diela bez plytvania muníciou. Nakoniec prišli drony, ktoré sú schopné niesť výbušniny alebo granáty, čím účinne bombardujú oveľa väčšie ciele. To má pre Ukrajinu zásadný význam. Jeden malý dron kúpený za niekoľko desiatok tisíc môže po niekoľkých úpravách zničiť ruskú techniku v hodnote miliónov dolárov. Ukrajina potrebuje čo najviac dronov. Preto zbierame peniaze na nákup a dodávku dronov na frontovú líniu od leta 2022.

AKO ZBIERKA FUNGUJE

Peniaze zbierame pre organizáciu I Drive Drones - pôvodne tím IT ľudí, ktorí sa od začiatku vojny stali najväčšími českými odborníkmi na výrobu dronov a ich dodávanie ukrajinským jednotkám. Tím Vozím drony priebežne nakupuje civilné drony, dokáže ich sám upraviť tak, aby boli čo najefektívnejšie a ruské jednotky ich nemohli zamerať. Kolektív nielenže dováža drony priamo na front (a tie nekončia mesiace v nejakom muničnom sklade), ale zabezpečuje aj výcvik vojakov, aby boli schopní dodanú techniku používať. Preto už dlho spolupracujeme s Carry Drones a všetky vyzbierané prostriedky idú v plnej výške na ich účet.‍

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Nakupujete drony priebežne?

Áno, finančné prostriedky sa okamžite používajú na nákup, výrobu a dodávku dronov na Ukrajinu.

Aký druh dronov kupujete?

Všetky, ktoré sú k dispozícii, ale v posledných mesiacoch sa čoraz viac pozeráme na FPV drony, ktoré sú radikálne upravené pomocou komponentov vyrobených pomocou 3D tlače. Okrem hotových dronov nakupujeme aj komponenty a vyvíjame drony vlastnej konštrukcie v spolupráci s Leteckou spravodajskou agentúrou Českej republiky.

Môžem získať certifikát na daňové účely?

Áno, po dokončení platby stačí vyplniť formulár a my vám pošleme potvrdenie pre vašu účtovníčku. Potvrdenie zasielame na konci účtovného obdobia - teda na konci roka celkovo za všetky dary, ktoré ste poslali na zbierky na našej webovej stránke.

GALERIE

Omlouváme se, nebyl nalezen žádný obrázek.

POMÔŽTE NÁM ZLEPŠIŤ PREKLAD WEBU

icon translat

Táto verzia webu je preto preložená automatickým prekladačom a môže obsahovať chyby. Pokiaľ chcete kvalitu webu zlepšiť, kontaktujte nás.

CHCEM POMOCŤ S PREKLADOM
Za projektom Darček pre Putina stojí veľmi malý tím z Českej republiky. Stará sa o všetko od zariaďovania nákupu, cez marketing až po technické riešenie. Ak chcete pomáhať s rozvojom zbierky v zahraničí, pripojte sa k nám. Sláva Ukrajine!
VYBRANÉ CELKOM:
€27 551 134
icon star image
POČET DAROV:
215 495
icon star image
DEŇ VOJNY:
781
icon star image
zbierka na zbrane pre Ukrajinu