Vzdušný most pre obkľúčené ukrajinské jednotky

Vozím drony
Garant kampaně

Operácia na doručenie humanitárnej pomoci leteckým mostom obrancom a obyvateľom obliehaných miest Avdijivka, Klišivka, Kupjansk a oblasti za riekou Dneper. Musíme urýchliť výrobu nových odolných bezpilotných lietadiel, ktoré dokážu dopraviť na ukrajinské pozície až 20 kg nákladu.

68637
782
VYBRÁNO Z
51018
DÁRCŮ

Cieľ kampane

Financovať výrobu a dodávku čo najväčšieho počtu robustných bezpilotných lietadiel ARCZ10 "Polednice", ktoré sú schopné uniesť až 20 kg nákladu, a použiť ich na vytvorenie vzdušných mostov k obkľúčeným pozíciám ukrajinskej armády. Drony budú obrancom doručovať humanitárnu pomoc, zdravotnícke potreby a vybavenie.

Čo sa nakúpi

Čo najviac dronov ARCZ10 "Polednice" a príslušenstva na ich misie. Drony budú vybavené systémom autopilota, ktorý umožní ovládanie aj osobám bez predchádzajúcich skúseností s dronmi, čo umožní ovládanie dronu bez manuálneho zásahu. Okrem toho budú drony vybavené elektronikou na prenos obrazu a lepšiu identifikáciu miesta výsadku vrátane nočnej prevádzky, čím sa ich operačné schopnosti predĺžia na celých 24 hodín.

Na vývoji týchto dronov sa podieľajú dobrovoľníci z českej organizácie Aerospace Intelligence, ktorá sa špecializuje na vývoj necentrických a robotických riešení na podporu Ukrajiny v jej boji proti ruskej agresii.

Predbežný odhad nákladov na výrobu jedného dronu je približne 5120 EUR vrátane vývoja výkonných servopohonov na zhadzovanie nákladu a ďalších potrebných komponentov.

Bezpilotné lietadlá budú Ukrajine dodané okamžite a na dlhodobom základe.

Kto stojí za projektom

Czech Aerospace Intelligence, z.s. je iniciatíva dobrovoľníkov, ktorí sa venujú výrobe FPV dronov, antén a prototypov na podporu Ukrajiny, pričom sa snažia vytvoriť silnú komunitu odborníkov na obranu dronov v Českej republike - rozvoj územnej obrany s využitím civilných dobrovoľníkov. Tento projekt prináša nielen okamžitú pomoc tým, ktorí ju potrebujú, ale zároveň posilňuje obranyschopnosť a technologickú sebestačnosť v kontexte moderného konfliktu.

Leteckí dobrovoľníci vytvorili stovky dronov, ktoré lietajú a pomáhajú na Ukrajine. Rovnako pracujú na prototypoch a skúmajú využitie dronov, napríklad využitie umelej inteligencie, rádiovej komunikácie a ďalších senzorov.

Prepravu dronov na východnú Ukrajinu vrátane testovania a školenia operátorov zabezpečuje známa skupina VozímDrony, ktorá sa prepravou dronov zaoberá už takmer dva roky.

GALERIE

Omlouváme se, nebyl nalezen žádný obrázek.

POMÔŽTE NÁM ZLEPŠIŤ PREKLAD WEBU

icon translat

Táto verzia webu je preto preložená automatickým prekladačom a môže obsahovať chyby. Pokiaľ chcete kvalitu webu zlepšiť, kontaktujte nás.

CHCEM POMOCŤ S PREKLADOM
Za projektom Darček pre Putina stojí veľmi malý tím z Českej republiky. Stará sa o všetko od zariaďovania nákupu, cez marketing až po technické riešenie. Ak chcete pomáhať s rozvojom zbierky v zahraničí, pripojte sa k nám. Sláva Ukrajine!
VYBRANÉ CELKOM:
€27 551 134
icon star image
POČET DAROV:
215 495
icon star image
DEŇ VOJNY:
781
icon star image
zbierka na zbrane pre Ukrajinu